Putin, Rusya kıtalararası stratejik füze denedi

Rusya, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de katıldığı kıtalararası stratejik füze denedi. Rus haber ajanslarına göre, Putin’in yönettiği askeri tatbikat çerçevesinde Plesetsk uzay üssünde Rusya askeri füze birlikleri nükleer başlık...

Putin, Rusya kıtalararası stratejik füze denedi
08 Mayıs 2014 Perşembe 16:18

Rusya, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de katıldığı kıtalararası stratejik füze denedi. Rus haber ajanslarına göre, Putin’in yönettiği askeri tatbikat çerçevesinde Plesetsk uzay üssünde Rusya askeri füze birlikleri nükleer başlık taşıyabilen kıtalararası Topol-M füzesi denedi. Füzenin başarıyla Kamçatka bölgesinde Kura askeri poligonda hedefi vurduğu kaydedildi.

Rusya Savunma Bakanlığı Ulusal Merkezi’nde Putin’le birlikte tatbikatı Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) zirvesi öncesi Moskova’ya gelen Belarus, Kırgızistan, Tacikistan ve Ermenistan liderleri de izledi.

Törende konuşan Putin, Ukrayna ile ilgili yaşananların sorumsuz politikalardan kaynakladığına da işaret ederek, bu politikalar sonucunda insanların zarar gördüğünü kaydetti.

Öte yandan Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoli Antonov, Ukrayna’nın Rusya sınırına 15 bin asker sevkettiğini iddia etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×