Putin Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasının ardından ilk kez bölgeyi ziyaret etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım’ın Rusya Federasyonu’na bağlanmasının ardından ilk kez Kırım’ı ziyaret etti. Daha önce Ukrayna'ya ait olan Kırım Özek Bölgesi, bölgede Mart ayında yapılan referandumla Rusya'ya bağlanmıştı.Putin’in,...

Putin Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasının ardından ilk kez bölgeyi ziyaret etti
09 Mayıs 2014 Cuma 15:43

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım’ın Rusya Federasyonu’na bağlanmasının ardından ilk kez Kırım’ı ziyaret etti. Daha önce Ukrayna'ya ait olan Kırım Özek Bölgesi, bölgede Mart ayında yapılan referandumla Rusya'ya bağlanmıştı.

Putin’in, Kırım’ın Sivastopol kentinde SSCB’in Nazi Almanyası’nı yendiği 9 Mayıs Zafer Günü, ayrıca Kırım’ın Nazi birliklerinin işgalinden kurtarılmasının 70. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen bayram kutlamaları ve askeri törene katılacağı kaydedildi.

Kırım’da Rusya’nın Zafer Günü vesilesiyle askeri tören yapacağıyla ilgili haberlere daha önce Almanya başta olmak üzere bazı Batı ülkeleri tepki göstermişti. Almanya Başbakanı Angela Merkel Putin'in 9 Mayıs kutlamaları için bölgeye gitmeye hazırlanmasını eleştirmişti. Kremlin ise bu eleştirilere sert tepki göstermişti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×