Putin: Jeopolitik oyunları sonlandırma zamanı geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, küresel istikrarsızlığın giderek arttığını, artık birilerinin diğer ülkelerle ilgili metot ve değerleri empoze etmesine son verme zamanı geldiğini söyledi.Moskova’da düzenlenen güvenlik konferansına...

Putin: Jeopolitik oyunları sonlandırma zamanı geldi
23 Mayıs 2014 Cuma 12:43

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, küresel istikrarsızlığın giderek arttığını, artık birilerinin diğer ülkelerle ilgili metot ve değerleri empoze etmesine son verme zamanı geldiğini söyledi.

Moskova’da düzenlenen güvenlik konferansına bir açıklama gönderen Putin, “Uluslar arası sistemde yeni siyasi merkezlerin oluşumu ile ilgili süreç devam ediyor. Ancak bununla beraber küresel istikrarsızlık da artıyor. Biz Avrupa ve Atlantik bölgesinde istikrarlı, güvenli ve barış içinde bir alan oluşturma konusunda başarılı olamadık…” eleştirisinde bulundu.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da tansiyonun yüksek olduğunu, Afganistan’daki gelişmelerle bağlantılı olarak ciddi risklerin ortaya çıktığını kaydeden Putin, “Modern meydan okumalar ve tehditlerin arkaik jeopolitik oyun mantığı ile, kendi metot ve değerlerini zorlayarak ya da renkli devrimlerle sonuç alamadığı ortada.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×