Putin, İsrail cumhurbaşkanını ağırladı

Kremlin Sarayı'nda gerçekleştirilen Putin - Rivlin görüşmesinde Rusya ve İsrail arasındaki ekonomik ilişkiler görüşüldü.

Putin, İsrail cumhurbaşkanını ağırladı
16 Mart 2016 Çarşamba 22:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ile İsrail arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgede güvenlikle ilgili çözülecek çok konu olduğunu söyledi.

Putin, Moskova'da bulunan İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ile Kremlin Sarayı'nda bir araya geldi.

Görüşmede Putin, iki ülke arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgede güvenlikle ilgili ele alınacak çok konu olduğunu vurgulayarak, bu konuları görüşmek için yakın zamanda İsrail Başbakanı ile bir araya geleceklerini söyledi.

İsrail ile ilişkilerin "dostluk, karşılıklı anlayış ve ortak tarih temelinde" inşa edildiğini vurgulayan Putin, iki ülkeyi birleştiren bağlardan birinin de İsrail'de yaşayan 1,5 milyon Rus dilli, Rus kültürüne sahip eski SSCB vatandaşı olduğunu belirtti.

Rusya'da bulunmaktan şeref duyduğunu dile getiren Rivlin, Rusya ile terörizmle mücadele, kültür, ticaret ve Holokost gibi çeşitli alanlarda işbirliği yaptıklarını ifade etti.

İsrail halkının, Rusya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda zafere katkısını unutmadığının altını çizen Rivlin, "Sağ kalan Yahudiler, onları ilk kurtaranın, Kızıl Ordu askerleri olduğunu hiçbir zaman unutmayacak" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×