Putin: ABD ile ilişkilerin soğumasında suçlu Rusya değil

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna, Libya, Suriye ve Libya’da yaşananlardan Avrupa’nın korunması için Dışişleri Bakanlığı’na bir plan hazırlamasını istediğini söyledi.Moskova’da Büyükelçilerle yaptığı toplantıda konuşan...

Putin: ABD ile ilişkilerin soğumasında suçlu Rusya değil
01 Temmuz 2014 Salı 17:53

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna, Libya, Suriye ve Libya’da yaşananlardan Avrupa’nın korunması için Dışişleri Bakanlığı’na bir plan hazırlamasını istediğini söyledi.

Moskova’da Büyükelçilerle yaptığı toplantıda konuşan Putin, “Irak, Libya, Suriye ve Ukrayna’da yaşanan hastalığını bulaşıcı olmaması için Avrupa’da hepimizin özel bir güvenlik korumasına ihtiyacımız var.” dedi.

ABD ile ilişkileri değerlendiren Putin, Moskova’nın yapıcı bir diyaloğa hazır olduğunu ancak bunun eşit şartlarda olmasının önemine değindi.

ABD ile ilişkilerin soğumasının Rusya’nın hatası olmadığını savunan Putin, “Ben ABD ile ilişkilerin olması gereken en iyi seviyede olduğunu söyleyemem. Bu doğru. Ancak, bunda Rusya’nın hatası yok. Biz her zaman eşit ve öngörülebilir temelde ilişkileri yürütmek için çalıştık, ancak Rusya’nın meşru çıkarları her zaman göz ardı edildi…” eleştirisi getirdi.

CİHAN

Putin: ABD ile ilişkilerin soğumasında suçlu Rusya değil


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×