PKK Ermenistan'a eleman gönderdi iddiası

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ çatışmalarının şiddetlenmesi üzerine PKK'nın bölgeye destek gönderdiği iddia ediliyor

PKK Ermenistan'a eleman gönderdi iddiası
07 Nisan 2016 Perşembe 14:27

Azerbaycan ve Ermenistan arasında işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanan çatışmalar devam ederken; PKK terör örgütünün de 400 tane militanını bölgeye gönderdiği iddia edildi.

Yeni Şafak'ta yer alan iddiaya göre, Kandil ve Kamışlı'dan gelen birlikler Ağrı'dan Ermenistan'a geçti. Sevan Gölü bölgesinden PKK'ya ayrılan Vardenes Kampı'na geçen 400 kişilik terör grubu, Karabağ'da savaşın şiddetlenmesiyle birlikte sıcak bölgelere gönderildi.

İddiaya göre PKK/KCK Eş Başkanı Bes Hozat Kandil-Erivan arasında görüşme trafiğini yürütüyor. Tunceli doğumlu Hozat PKK'nın Ermenistan'a militan gönderme planını da yönetiyor.

Azerbaycan ile savaşmak için Ermenistan'a geçen militanlar arasında IŞİD ve muhaliflere karşı PKK'nın Suriye kolu PYD saflarında savaşan 150 Ermeni asıllı militan da yer alıyor.

 

Habere göre Ağrı üzerinden Ermenistan'a geçen teröristler Dağlık Karabağ bölgesindeki üç ayrı şehre sevk edildi. Laçin, Şuşa ve Kelbecer şehirlerine dağıtılan teröristler oradan da sıcak çatışmaların sürdüğü Ağdam, Cebrail, Zengilan ve Fuzuli cephelerine gönderildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×