Peres: Abbas'la anlaşmıştım, Netanyahu kabul etmedi

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, 2011'de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la gizlice müzakereler yürüttüklerini ve Ortadoğu barışı için anlaşmaya vardıklarını söyledi. Peres, anlaşmanın Başbakan Binyamin Netanyahu tarafından engellendiğini...

Peres: Abbas'la anlaşmıştım, Netanyahu kabul etmedi
07 Mayıs 2014 Çarşamba 09:43

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, 2011'de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la gizlice müzakereler yürüttüklerini ve Ortadoğu barışı için anlaşmaya vardıklarını söyledi. Peres, anlaşmanın Başbakan Binyamin Netanyahu tarafından engellendiğini dile getirdi.

Channel 2 televizyonuna konuşan Peres, Abbas'la Ürdün'de gizli müzakereler yürüttüklerini ve taslak anlaşma metninin dahi hazırlandığını ifade etti. Peres, "Netanyahu, birkaç gün daha beklememi, (Ortadoğu Dörtlüsü Temsilcisi) Tony Blair'ın daha iyi bir teklifle gelebileceğini söyledi. Günler geçti ama böyle bir teklif gelmedi." dedi.

Konuyla ilgili daha önce açıklama yapan Mahmud Abbas da Şimon Peres'in daha önce kendisinden özür dileyerek, "Hükümet, müzakerelerimizden çıkan sonucu kabul etmedi ve yapabilecek bir şeyim yok." dediğini aktarmıştı.

Şimon Peres'in (90) cumhurbaşkanlığı görevi gelecek ay sona eriyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×