Patlama anı uzaydan görüldü!

Çin'in Tiancin kentinde Çarşamba gecesi yaşanan ve en az 50 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin de yaralanmasına sebep olan dev patlamalar, uzaydan görüntülendi.

Patlama anı uzaydan görüldü!
14 Ağustos 2015 Cuma 09:45


(Radikal) Çin'in Tiancin kentinde Çarşamba gecesi yaşanan ve en az 50 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin de yaralanmasına sebep olan dev patlamalar, uzaydan görüntülendi.

Japon Meteoroloji Dairesi'nin yayımladığı uydu görüntülerinde Tiancin üzerinde bir duman tabakası görülüyor. Limandaki sanayi bölgesinde bir depoda meydana gelen patlamalarda, yaralılardan 71'inin durumumun ağır olduğu açıklandı.

Patlamaların sebebi henüz biliniyor. Aynı şekilde, kimyasal sızıntı olup olmadığı da belli değil. Çin ordusu bölgeye 200'den fazla kimyasal madde uzmanı gönderdi. 3 bin 500'den fazla kişi geceyi barınaklarda geçirdi.
Şinhua'ya göre bu uzmanlar öncelikli olarak bölgede havanın zehirli madde içerip içermediğini belirleyecek. Kurtarma ekipleri koruyucu giysi giymeleri talimatı verildi.


Patlamanın meydana geldiği depoda, sodyum siyanür ve toluen diizosiyanat gibi zehirli kimyasal maddeler olduğu belirtiliyor.
Çin Komünist Partisi'nin yayın organı People's Daily kurtarma ekiplerinin 700 ton sodyum siyanürü bölgeden çıkarmaya çalıştığını duyurdu. (BBC Türkçe)

Patlama öncesi çekilen uydu fotoğrafı.


Patlama anında çekilen uydu fotoğrafı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×