Paris'te Gazze zirvesinden ateşkesi uzatın çağrısı çıktı

Fransa'nın başkenti Paris'te, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da katılımıyla Gazze zirvesi gerçekleştirildi. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'un ev sahipliğinde yapılan zirveye, Davutoğlu ve Amerika Dışişleri Bakanı John...

Paris'te Gazze zirvesinden ateşkesi uzatın çağrısı çıktı
26 Temmuz 2014 Cumartesi 17:38

Fransa'nın başkenti Paris'te, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da katılımıyla Gazze zirvesi gerçekleştirildi. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'un ev sahipliğinde yapılan zirveye, Davutoğlu ve Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry'nin yanı sıra İngiltere, İtalya, Almanya ve Katar'ın dışişleri bakanları katıldı.

Toplantı sonrası zirveye katılan dışişleri bakanları adına açıklamada bulunan Fransa Dışişleri Bakanı Fabius, her iki tarafa da yürürlükte olan ateşkesi uzatın çağrısı yaptıklarını aktardı. Laurent Fabius, kalıcı ateşkesin de derhal sağlanmasını beklediklerinin altını çizdi.

Paris'teki görüşmelerin de olumlu geçtiğini söyleyen Fransız bakan, toplantının Gazze'de ateşkes için ortak kuralların belirlenmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Toplantının ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry ve Katar Dışişleri Bakanı Halid Bin Muhammed El-Atiyye’nin, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği'ne geçmesi bekleniyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×