Pakistan’da İHA saldırıları: 16 ölü

Pakistan’ın Kuzey Veziristan bölgesinde, ABD'nin insansız hava araçları (İHA) tarafından saldırılar düzenlendi. Gece saatlerinde düzenlenen saldırılar sonucu 16 kişinin öldüğü kaydedildi. Ölenlerin terörist veya sivil oldukları henüz...

Pakistan’da İHA saldırıları: 16 ölü
12 Haziran 2014 Perşembe 10:38

Pakistan’ın Kuzey Veziristan bölgesinde, ABD'nin insansız hava araçları (İHA) tarafından saldırılar düzenlendi. Gece saatlerinde düzenlenen saldırılar sonucu 16 kişinin öldüğü kaydedildi. Ölenlerin terörist veya sivil oldukları henüz bilinmezken, ölenler arasında 4 Özbek militanın olduğu öne sürüldü.

Birinci saldırının iki kamyonetin bombalanması ile gerçekleştiği, ikinci saldırıda ise 4 kamyonetin hedef alındığı belirtildi.

Saldırıların Kuzey Veziristan’daki Afganistan sınırı yakınlarındaki Miranşah bölgesinde gerçekleştiği bildirildi.

Geçtiğimiz pazartesi düzenlenen ve 37 kişinin öldüğü Karaçi havaalanı saldırısı sonrası bölgedeki militan yataklarına Pakistan ordusu da hava operasyonu düzenlemiş ve 15 militanın öldüğü açıklanmıştı. Bu gece düzenlenen ABD İHA saldırısının havaalanı saldırısı ile ilişkili olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

ABD İHA saldırılarını her dönemde kınayan Pakistan hükümetinin, bu saldırı sonrası yapacağı açıklamayı ülke kamuoyu merakla bekliyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×