Pakistan'da bombalı saldırı: 23 ölü, 39 yaralı

Pakistan’ın başkenti İslamabad’daki sebze haline sabah saatlerinde bombalı saldırı düzenlendi.

Pakistan'da bombalı saldırı: 23 ölü, 39 yaralı

Pakistan’ın başkenti İslamabad’daki sebze haline sabah saatlerinde bombalı saldırı düzenlendi. Kanlı saldırı sonucu, ilk belirlemelere göre en az 23 kişi öldü, 39 kişi yaralandı.

Polis kaynakları, terör saldırısında kullanılan 5 kilogram ağırlığındaki uzaktan kumandalı patlayıcının, meyve kasalarının içine yerleştirildiğini bildirdi.

Hali kana bulayan patlama, sebze ve meyve alım satımının yoğun olduğu saatte gerçekleştirildi. Olay yerine sevk edilen ambulanslar, bölgedeki ölü ve yaralıları hastanelere taşırken, yaralıların bir çoğunun durumunun ağır olduğu açıklandı. Güvenlik güçleri, bölgede güvenliği sağlamaya çalışırken ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Cihan Haber Ajansı'na konuşan bir görgü tanığı, "Patlamanın sesi ile dehşete kapıldım hemen buraya geldim. Geldiğimde yerlerde yatan insanlar acı çekiyor, bağırıyordu ve sebzeler meyveler yerlere saçılmıştı.'' dedi.
Saldırıyı kimin ne amaçla yaptığı henüz netleşmedi.

Patlama sonrası sebze hali savaş alanını andırırken, sebzelerin ve meyvelerin yerlere saçıldığı gözlendi.

Ülkede Pakistan Talibanı olarak bilinen Tahrik-i Taliban Pakistan (TTP) ile doğrudan barış müzakereleri devam ederken dün Beloçistan eyaletinde düzenlenen bombalı saldırda 12 kişi hayatını kaybetmişti. TTP mart ayı boyunca ateşkes ilan etmiş ve bu ateşkesi 10 Nisan'a kadar uzatmıştı. Ülkede son iki günde meydana gelen bombalı saldırılarda 39 kişi ölürken, 100'e yakın kişi yaralandı.

Saldırıları kınadıklarını açıklayan TTP sözcüsü Şahidullah Şahid, olayların arkasında gizli ellerin olduğunu ifade etti.
CİHAN

Pakistan'da bombalı saldırı: 23 ölü, 39 yaralı

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×