Ölen İsrail askerlerinin 2’si ABD vatandaşı

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki, İsrail’in Gazze’ye başlattığı askeri operasyonda ölen 18 askerden ikisinin ABD vatandaşı olduğunu açıkladı. Psaki ayrıca Gazze'de gerilimin tırmanmasından ve sivillerin ölümünden derin...

Ölen İsrail askerlerinin 2’si ABD vatandaşı
21 Temmuz 2014 Pazartesi 10:33

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki, İsrail’in Gazze’ye başlattığı askeri operasyonda ölen 18 askerden ikisinin ABD vatandaşı olduğunu açıkladı. Psaki ayrıca Gazze'de gerilimin tırmanmasından ve sivillerin ölümünden derin endişe duyulduğu ve en kısa sürede ateşkes ilan edilmesi gerektiğine de işaret etti.

İsimleri Max Steinberg ile Nissim Carmeli olarak açıklanan ölen ABD vatandaşı İsrail askerlerinin, California ve Texas eyaletlerinden olduğu belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında ayrıca Dışişleri Bakanı John Kerry'nin bugün Gazze'deki duruma ilişkin Mısır’a giderek yetkililer ile bir araya geleceği belirtildi.

BM GENEL SEKRETERİ DE BÖLGEDE

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun da İsrail'in askeri operasyonuna son vermesi ve ateşkesin sağlanabilmesi için Ortadoğu turuna çıktı. Bölgedeki ülke liderleri ile bir araya gelmeye başlayan Ban, Gaze’de devam eden İsrail operasyonu için "Her iki tarafın da uluslararası insani hukuka saygı göstermeleri talebimİ yineliyorum. Şiddet şimdi sona ermeli. Dayanışma ve barış yolundayım. Katar ve Katar'ın liderliği, krizin çözümünde İsrail için hayati öneme sahip" dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×