Obama İle Putin Son Kez Mi Görüştüler?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Devlet Başkanı Barack Obama, ABD'nin girişimi ile gerçekleşen telefon görüşmesinde Ukrayna'daki son durumu değerlendiler.

Obama İle Putin Son Kez Mi Görüştüler?
07 Mart 2014 Cuma 10:22

Kremlin basın servisinden yapılan açıklamaya göre, ABD'nin girişimi ile gerçekleşen görüşmede, taraflar Ukrayna'daki kriz konusunda fikir alışverişinde bulundular. 
Putin, anti-anaysal darbe sonucunda gelen yeni yönetimin ulusal bir yetkiye sahip olmadığını belirterek, Doğu ve Güneydoğu bölgeleri ve Kırım'daki dayatmaların meşru olmadığını söyledi. Rusya'nın kendisinden istenen yardım çağrısını görmezden gelemeyeceğini belirten Putin, Rusya'nın uluslararası hukuk ile tam bir uyum içinde davrandığını söyledi.
Dünyada istikrar ve güvenliğin sağlanması için Rusya ve Amerikan ilişkilerin çok önemli olduğunu da belirten Rusya Devlet Başkanı, "Bu ilişkiler bazı uluslararası konularda anlaşmazlıklar için feda edilmemelidir" ifadesini kullandı.
Açıklamada, iki liderin Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin yoğun temaslarına devam etme konusunda da mutabık kaldıkları belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×