New York'ta darbe girişimine karşı protesto düzenlendi

FETÖ'nün İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimi New York'ta protesto edildi.

New York'ta darbe girişimine karşı protesto düzenlendi
16 Temmuz 2016 Cumartesi 09:19

FETÖ'nün İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimi New York'da protesto edildi.

Türkiye, Mısır, Suriye, Filistin, Azerbaycan, Tacikistan ve ABD'li yüzlerce vatandaşdan oluşan grup, Times Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla darbe karşıtı gösteri yaptı. Gruptakiler, demokrasi, milli irade, anayasa ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen sloganlar attı.

"Silahlarını, kendi vatandaşlarını korumak yerine, onları öldürmek için kullanıyorlar"
New York Şehir Üniversitesinde yüksek lisans öğrencisi olan Samy Ahmed, AA muhabirine yapığı açıklamada, darbe girişimine bulunan askerlerle ilgili olarak "Silahlarını, kendi vatandaşlarını korumak yerine, onları öldürmek için kullanıyorlar. Türkiye'nin seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı darbe yapmaya çalıştılar. Elhamdülillah, özgürlük, demokrasi, sosyal adalet ve insan haklarını destekleyen bütün insanlar bu meydanda Türkiye'yi desteklemeye geldi." dedi.
ABD'de ticaret üzerine bir danışmanlık firması sahibi Ahmet Yiğit de darbe girişimini ilk duyduğunda şok olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Amerika'da okumuş bir öğrenci olarak insanların burada bilim üzerine kendilerini yetiştirdiklerini söyleyebilirim. Bu darbe girişiminde bulunan askerler kimlerse, artık kafalarının değişmesi lazım. Türkiye gelişmekte ve çok güzel yerlere gelmekte. Bazıları bunları çekemiyor. Biz burada yaşayan Türkler olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız."
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×