'Melek Yüzlü Katil' Amanda Knox Beraat Etti

İtalya'nın en yüksek temyiz mahkemesi, cinayetten mahkum olan, kamuoyunda 'melek yüzlü katil' olarak bilinen Amanda Knox ile ilgili nihai kararı verdi.

'Melek Yüzlü Katil' Amanda Knox Beraat Etti
28 Mart 2015 Cumartesi 14:51

İtalya'da Yüksek Mahkeme, kamuoyunda 'Melek yüzlü katil' şekilde isimlendirilen Amanda Knox ile ilgili nihai kararı açıkladı. Mahkeme, İtalya'ya talebe değişim programı kapsamında gelen İngiliz talebe Meredith Kercher'ı öldürdüğü iddiasıyla ülkede bir zaman hapis yatan ve daha sonra ülkesi ABD'ye iade edilen Knox ve eski bay arkadaşı İtalyan Raffaele Sollecito konusunda verdiği ikinci kararında cinayet suçlamasını art çekti.

DÜNYA BASININ GÜNDEMİNE OTURMUŞTU

Şu an 27 yaşında bulunan Amanda Knox, 2007 yılında, İngiliz yurttaşı Meredith Kercher'i (21) öldürmekle suçlanıyordu. Kercher'in cesedi, yatak odasında yarı çıplak bir vaziyette bulunmuştu. Vücudunda onlarca bıçak yarası belirleme edilen genç kıza tecavüz edildiği de saptanmıştı.

28 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Memleketi ABD'ye dönen Amanda Knox geçen senenin ocak ayında gıyabında 28 sene 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Knox'un eski bay arkadaşı Raffaele Sollecito'ya ise 25 sene hapis cezası verilmişti. Cinayet uzun zaman manşetlerden inmemişti.

YÜKSEK MAHKEME KARARI GERİ ÇEVİRDİ

İtalya'nın en yüksek temyiz mahkemesi, Amanda Knox ve eski bay arkadaşı Raffaele Sollecito'yu cinayetten suçlu bulan kararı art çevirdi.

'HAYATIM İADE EDİLDİ'

Kararı değerlendiren Amanda Knox, 'Adalet sonunda yerini bulduğu için mahkemeye ebedi minnettarım' dedi. Seattle'da bulunan ebeveynlerinin evinde bir izahat oluşturan Amanda Knox, 'Bu kararla hayatım bana iade edilmiş oldu' dedi. Öldürülen İngiliz öğrenciye de izahatsında yer veren Knox, 'Meredith arkadaşımdı.' dedi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×