Meclise Askeri Üniforma İle Geldi

Ukrayna’nın doğu bölgesinde silahlı operasyon ilan etmesine Rusya’dan ilk “askeri” tepki aşırı sağcı Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski’den geldi.

Meclise Askeri Üniforma İle Geldi
15 Nisan 2014 Salı 16:18

Komando albayı üniformasıyla Rusya parlamentosu alt kanadı Duma’ya gelen Jirinovski, kürsüye çıkarak Ukrayna’nın adımlarını sert eleştirdi. Jirinovski, Ukrayna’nın silah operasyonu ilan etmesine karşılık albay üniformasını giydiğini kaydetti. Rus politikacı, “Bugün yasal hakkım olan Albay üniformasını giydim. Çünkü askeri junta Kiev’de elbiselerini değiştirdi. Turçinov (Ukrayna cumhurbaşkanı vekili) ve diğer eski sivil isimlere kamuflaj üniforması dağıtıldı.” dedi.

Ukrayna’da “Maydan” harekatının ABD tarafından oluşturulduğunu savunan Jirinovski, Batı’nın siyaseti yüzünden sokaklarda sivil insanların hayatını kaybettiğini iddia etti.

2012 yılında da 23 Şubat Vatanın Savunucuları Günü vesilesiyle Moskova’da yapılan gösteride albay rütbeli askeri elbise ve kalpakla kürsüye çıkan Jirinovski, “Bu Albay rütbesini alnımın teriyle kazandım. Ben eski Sovyet ordusu subayıyım ve ülkenin en gergin noktası Kafkaslar’da hizmet ettim.” ifadelerini kullanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×