Maliki: Erbil, terör örgütlerin sığınma yeri oldu

Irak Başbakanı Nuri el Maliki, Bölgesel Kürt Yönetimi ile gerginliğe neden olacak yeni bir iddia daha ortaya attı. Maliki, Erbil şehrinin terör örgütlerinin sığınma yeri olduğunu söyledi. Maliki, Erbil’de terör örgütlerine yardım ve...

Maliki: Erbil, terör örgütlerin sığınma yeri oldu
09 Temmuz 2014 Çarşamba 16:18

Irak Başbakanı Nuri el Maliki, Bölgesel Kürt Yönetimi ile gerginliğe neden olacak yeni bir iddia daha ortaya attı. Maliki, Erbil şehrinin terör örgütlerinin sığınma yeri olduğunu söyledi. Maliki, Erbil’de terör örgütlerine yardım ve yataklık yapıldığını illeri sürdü. Irak'ta terör örgütlerinin hezimete uğrayacağını söyleyen Maliki, onları destekleyen grupları da aynı akıbetin beklediğini kayd etti.

Maliki, Bölgesel Kürt Yönetimi'ni kastederek,"Bazı gruplar dün bizim ortağımızdı. Ancak, bugün görüyoruz ki karşımızda cephe almış, Irak'ın parçalanmasının peşindeler. Bunlar emellerinden vazgeçip Irak'a karşı bir komplo peşinde olmadıklarını ispat etmeliler. "dedi.

Teröristlerin çirkin planlarının Irak ordusu tarafından boşa çıkartıldığını ifade eden Maliki, uluslar arası güçlerin ve Birleşik Milletlerin Irak'ın yanında olduğunu kaydetti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×