Malezya uçağında 173 Hollandalı öldü

Malezya Havayolları’nın Amsterdam-Kuala Lumpur seferini gerçekleştiren Boeing 777 tipi yolcu uçağı Ukrayna hava sahasında düşürülmesi sonucu 173 Hollandalının hayatını kaybettiği açıklandı.Amsterdam’dan kalkan uçakta 15 mürettebat...

Malezya uçağında 173 Hollandalı öldü
18 Temmuz 2014 Cuma 13:48

Malezya Havayolları’nın Amsterdam-Kuala Lumpur seferini gerçekleştiren Boeing 777 tipi yolcu uçağı Ukrayna hava sahasında düşürülmesi sonucu 173 Hollandalının hayatını kaybettiği açıklandı.

Amsterdam’dan kalkan uçakta 15 mürettebat ve 280 yolcunun tamamı hayatını kaybettiği belirtildi. Hollanda Devlet Enformasyon Bakanlığı tarafından yapılana açıklamada 173 Hollandalı ile birlikte, 44 Malezyalı, 27 Avustralyalı, 12 Endonezyalı, 9 İngiliz, 4 Alman, 4 Belçikalı, 3 Filipinli,1 Yeni Zelandalı, ve 1 Kanadalı yolcunun hayatının kaybettiği belirtildi.

BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

Hollanda’da resmi kuruluşlardaki bayraklar uçak kazası nedeniyle yarıya indirildi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Malezya uçağının düşürülmesi ile ilgili olarak derin bir üzüntü ve şok içerisinde olduklarını söyledi. Rutte “Üzüntümüz ve halk olarak acımız çok büyük. Hayatanı kaybedenlerin yakınlarının acılarını paylaşıyoruz. Uçağın düşürülmesi ile ilgili olarak acilen bir bağımsız bir araştırma kurumunun oluşturularak olayın aydınlatılması gerekir." değerlendirmesinde bulundu.

Hollanda Kralı Willem Alexander ise “Bu korkunç haber dolayısıyla derin bir sarsıntı ve şok içerisinde bulunuyorum. Hollanda olarak durumu yakından takip ediyoruz. Geride kalanların acılarını paylaşıyoruz.” açıklamasını yaptı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×