Lavrov, Haniye ile görüştü, Gazze ambargosunun kaldırılmasını istedi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran temaslarının ardından geldiği Moskova’da Gazze Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye ile telefon görüşmesi yaptı.

Lavrov, Haniye ile görüştü, Gazze ambargosunun kaldırılmasını istedi
12 Aralık 2013 Perşembe 02:48

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran temaslarının ardından geldiği Moskova’da Gazze Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye ile telefon görüşmesi yaptı. Lavrov, Gazze Şeridi’nde yaşanan insani durumun daha da kötüye gitmemesi için uygulanan ambargonun kaldırılmasını istedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Haniye’nin Gazze’de yaşanan sosyal ve ekonomik durumla ilgili detaylı bilgi verdiği ve Filistin’de yer alan Hamas ve Fetih örgütleri arasındaki sorunların müzakere edildiği kaydedildi.

BM’nin Filistin konusundaki kararlarını desteklediklerini ifade Rusya Dışişleri Bakanı, Filistin halkının komşularıyla barış içinde yaşayan bir devlet kurmaya yönelik taleplerinin Rusya tarafından desteklendiğini belirtti.

Gazze Şeridi’nde insani şartların kötüye gitmesinden duyduğu endişeleri dile getiren Lavrov, uygulanan ambargonun bir an önce kaldırılmasını istedi. Rusya, ABD ve Avrupalı ülkelerin aksine Hamas’ı terör örgütü olarak tanımlamıyor.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×