Lahor’da çatışma: 9 ölü

Pakistan’ın en kalabalık ikinci şehri Lahor’da güvenlik güçleri ile militanlar arasında bu sabah çıkan çatışmada 9 kişi öldü. El bombası, roketatar ve otomatik silahların kullanıldığı çatışmada, 1 üst düzey güvenlik görevlisi...

Lahor’da çatışma: 9 ölü
17 Temmuz 2014 Perşembe 12:58

Pakistan’ın en kalabalık ikinci şehri Lahor’da güvenlik güçleri ile militanlar arasında bu sabah çıkan çatışmada 9 kişi öldü. El bombası, roketatar ve otomatik silahların kullanıldığı çatışmada, 1 üst düzey güvenlik görevlisi ve 8 militan hayatını kaybetti. Militanların kaldığı eve baskın yapılması sonucu çıkan çatışmada, 1 miltanın da yaralı ele geçirildiği belirtildi. Şehrin Rawind bölgesinde 10 saat süren operasyonda, 8 patlama sesinin duyulduğu bildirildi.

Pencap eyaleti Hukuk Bakanı Rana Maşud, operasyonun ordunun Kuzey Veziristan eyaletinde Zarb-ı Azb adı ile yürüttüğü kapsamlı operasyonla bağlantılı olduğunu söyledi. Maşud ayrıca, Zarb Azb operasyonu sebebi ile militanların üst düzey devlet yetkililerini tehdit ettiğini kaydetti.

Pakistan’da ordunun, hükümetin talimatı ile ülkenin Kuzey Veziristan bölgesinde militanlara yönelik havadan ve karadan başlattığı operasyonlarda 500’ü aşkın militan öldürüldü.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×