Kuzey Kore, Kim'e suikast filmine ateş püskürdü

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a suikast girişimini konu alan komedi filmi Pyongyang yönetimini kızdırdı. Filmi 'terör eylemi' olarak nitelendiren komünist rejim, Washington'un filmi yasaklamaması durumunda acımasız misillemede bulunacağını duyurdu.Kuzey.

Kuzey Kore, Kim'e suikast filmine ateş püskürdü
25 Haziran 2014 Çarşamba 13:08

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a suikast girişimini konu alan komedi filmi Pyongyang yönetimini kızdırdı. Filmi 'terör eylemi' olarak nitelendiren komünist rejim, Washington'un filmi yasaklamaması durumunda acımasız misillemede bulunacağını duyurdu.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Üst düzey liderliğimize kast eden komplolarla ilgili film yapıp yayınlamak terör eylemlerinin en küstahıdır ve kesinlikle hoş görülmeyecektir." denildi. Bakanlık sözcüsü, Kim'i kendi cannından aziz gördüğünü ifade etti.

Başrollerini Seth Rogen and James Franco'nun oynadığı 'The Interview' (Röportaj) adlı film Ekim ayında göstermine girecek. Filmde Kim ile talk-show için randevu alan ikilinin CIA için suikast girişiminde bulunması işleniyor. CİHAN

Kuzey Kore, Kim'e suikast filmine ateş püskürdü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×