Kramatorsk’ta silahlı çatışmalar yaşanıyor

Ukrayna’nın Kramatorsk kentinde yerel milis güçlerle Ukrayna ordusu arasında çatışmalar yeniden başladı. Kramatorsk yerel milis güçleri sözcüsünün Interfax’a yaptığı açıklamada, “Biz Ukrayna ordusunun saldırısına karşılık verdik....

Kramatorsk’ta silahlı çatışmalar yaşanıyor
19 Mayıs 2014 Pazartesi 01:13

Ukrayna’nın Kramatorsk kentinde yerel milis güçlerle Ukrayna ordusu arasında çatışmalar yeniden başladı. Kramatorsk yerel milis güçleri sözcüsünün Interfax’a yaptığı açıklamada, “Biz Ukrayna ordusunun saldırısına karşılık verdik. Bizim kayıplarımızla ilgili henüz bir bilgi yok." dedi.

Kramatorsk kent varoşlarında çatışmaların yaşandığını kaydeden yetkili, “Bazı güvenlik noktalarında saldırılar oldu. Bir fabrika ise ateşe verildi. Yasnogorski ve Stary Gorod’da çatışmalar oldu. Biz sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Saldırı sırasında bir doğalgaz hattının patladığını ve tehlikenin sürdüğünü ifade eden sözcü, “Gece boyunca tamir işi yapılmadı. Bakım çalışmaları ancak yarın sabahtan itibaren başlayabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Havan topları ile ateş açıldığını iddia eden sözcü, alt yapı ve sanayi tesislerinin ateş altında olduğu ve bazı fabrikalarda ciddi hasar meydana geldiğini kaydedildi.

Bölgede meydana gelen çatışmalarda Sağ Sektör üyesi olduğu iddia edilen bazı kişiler yerel milis güçler tarafından göz altına alındı.

Ukrayna ordusuna ait birliklerin kent merkezine 2 kilometre kadar yaklaştığı, bu birliklerin ulusal muhafız birliği veya radikal grup Sağ Sektör üyesi oldukları belirtiliyor.

CİHAN

Kramatorsk’ta silahlı çatışmalar yaşanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×