Kimse Yok Mu, Pakistan’da yaraları sarmaya devam ediyor

Kimse Yok Mu Derneği, Pakistan’daki ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Kimse Yok Mu, Pakistan’da yaraları sarmaya devam ediyor
23 Ocak 2014 Perşembe 14:38

Kimse Yok Mu Derneği, Pakistan’daki ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Punjab eyaletinde bin aileye et dağıtan Kimse Yok Mu’nun Pakistan temsilciliği, güvenlik problemlerinin üst seviyede olduğu Hayber Paktunya eyaletini de unutmadı. Eyalette çoğu eşini kaybetmiş 125 ihtiyaç sahibi kadına dikiş makinesi dağıtan Kimse Yok Mu Pakistan Temsilciliği, ailelere kumaş takviyesi de yapıyor. Böylelikle aileler kendi işlerini yapmakla kalmayıp üretim de yaparak gelirlerine katkı sağlamış olacak.

Kimse Yok Mu ayrıca talep olması halinde de 3 aylık periyotlarla dikiş kursu alma imkanı sağlayacak.

Dikiş makinelerini alan kadınlar Türkiye’den gelen bu yardımlar için Türk hayırseverlere duacı olduklarını ifade ederek, memnuniyetlerini belirtti.

Bununla birlikte Kimse Yok Mu Pakistan Temsilciliği, Hayber Paktunya eyaletinde engelli vatandaşlar için 50 adet tekerlekli sandalye de dağıttı. Pakistanlı engelli vatandaşların bir nebze olsun yüzlerini güldüren tekerlekli sandalye yardımı, memnuniyetle karşılandı.

Tekerlekli sandalye ve dikiş makinesi dağıtımına Pakistan Milli Meclisi eski sözcüsü Faisal Karim Gundi ile Dere İsmail Khan ve Hayber Paktunya Vali Yardımcısı Vakar Ali Khan katıldı.

Khan, program sonrası yaptığı açıklamada, “Kimse Yok Mu Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Onlar Pakistanlıların bile gelmeye çekindikleri bu bölgeye gelip yardım yapıyorlar ve bu insanlar yardımların devam etmesini istiyor.” diyerek teşekkürlerini dile getirdi.
CİHAN

Kimse Yok Mu, Pakistan’da yaraları sarmaya devam ediyor (Özel)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×