Kerry, endişelerini Davutoğlu’na iletti

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Başbakan Erdoğan’ın İsrail ile ilgili söylediği sözlere yönelik endişelerini Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na ilettiği belirtildi. ABD Dışişleri Bakanı Sözcüsü Marie Harf günlük basın...

Kerry, endişelerini Davutoğlu’na iletti
23 Temmuz 2014 Çarşamba 01:33

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Başbakan Erdoğan’ın İsrail ile ilgili söylediği sözlere yönelik endişelerini Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na ilettiği belirtildi.

ABD Dışişleri Bakanı Sözcüsü Marie Harf günlük basın toplantısında John Kerry ile Ahmet Davutoğlu’nun bölgedeki gelişmelerin ele alındığı bir görüşme yaptığını söyledi. Konuşmanın içeriği hakkında detaylı bilgi vermeyen Harf, görüşmede Başbakan Erdoğan'ın sert söylemlerinin de gündeme geldiğine işaret etti. Harf, “Dışişleri Bakanı Kerry, birkaç kez gördüğümüz kışkırtıcı açıklamalarla ilgili olarak endişelerini Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesinde gündeme getirdi.” dedi.

Harf, üst düzey Amerikalı yetkililerin de Washington ve Ankara’daki Türk yetkililere söz konusu meseleye yönelik düşüncelerini ilettiklerini ifade etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×