Kendi cenaze merasimine gelince babası dahil herkes korkudan kaçtı

Kamboçya’nın Svay Rieng şehrinde 32 yaşındaki Kong Channeang, kendisi için düzenlenen cenaze merasimine geldi. Ölü bildikleri Channeang’ı karşılarında gören ailesi ve babası dahil cenaze merasimindeki herkes korkudan kaçarak uzaklaştı.Akıl...

Kendi cenaze merasimine gelince babası dahil herkes korkudan kaçtı
04 Haziran 2014 Çarşamba 12:53

Kamboçya’nın Svay Rieng şehrinde 32 yaşındaki Kong Channeang, kendisi için düzenlenen cenaze merasimine geldi. Ölü bildikleri Channeang’ı karşılarında gören ailesi ve babası dahil cenaze merasimindeki herkes korkudan kaçarak uzaklaştı.

Akıl hastası olan Kong Channeang’ın 5 gün kayıp olduğu belirtildi. Köylüler tarafından bulunan çürümüş bir ceset Channeang’ın ailesine gösterildi. Aile de cenazenin kendi çocuklarına ait olduğuna kanaat getirince, Budizm inanışının gereği cenaze yakılmak üzere hazırlanıp merasim düzenlendi.

Tanıklardan Orn Song, "Akşam üzeri cenaze yakılmak için tam hazırlanırken birden karşımızda Kong’u görünce, ruhunun geldiğini zannetik ve hepimiz korkup hızlıca uzaklaştık." dedi.

Baba Kong Vanny, herkesle beraber kaçarken, oğlu Channeang arkadan seslenerek babasının yanına gelmesini istedi.

Baba Vanny, "Oğlumun bana seslendiğini duyunca geri gittim ve onun ellerinden tuttum. Onun hayalet olmadığını anladım. Kaçanlara geri gelmelerini ve ondan korkmamalarını söyledim." şeklinde konuştu.

Kimliği belirlenemeyen cenaze de yetkililer tarafından teslim alındı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×