Kasırga ABD’yi vurdu: 17 ölü

ABD’nin Arkansas ve Oklohama eyaletlerinde meydana gelen kasırgada en az 17 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer şiddetli kasırga sonrası, Arkansas eyaletinin Faulkner County şehrinde 10 kişinin, eyalet çevresinde ise 6 kişinin öldüğünün kaydetti....

Kasırga ABD’yi vurdu: 17 ölü
28 Nisan 2014 Pazartesi 16:48

ABD’nin Arkansas ve Oklohama eyaletlerinde meydana gelen kasırgada en az 17 kişi hayatını kaybetti.

Yetkililer şiddetli kasırga sonrası, Arkansas eyaletinin Faulkner County şehrinde 10 kişinin, eyalet çevresinde ise 6 kişinin öldüğünün kaydetti. Şerif departmanından yapılan açıklamada ise Oklohoma’nın Quapaw kentinde bir kişinin hayatının kaybettiği ifade edildi.

Acil durum ekipleri arama kurtarma çalışmalarına devam ederken, uzmanlar tehlikenin henüz geçmediği uyarısında bulunuyor.

Kasırgadan en çok etkilenen yerlerden olan Arkansas’a bağlı Velonia kasabası Belediye Başkanı James Firestone CNN’e yaptığı açıklamada durumu “kaos” olarak nitelendirdi. Şehir merkezinde birkaç bina dışında ayakta kalan yapı olmadığını belirten Firestone, çevre şehirlerden polis ve itfaiyenin yardım için yola çıktıklarını söyledi.

Zemin hariç birçok evin yerle bir olduğunu belirten Milletvekili Timi Griffin, bölgede daha fazla zarar gören kısımların olduğunu belirtti.

Kasırgadan ayrıca Nebraska, Kansas, Iowa and Missouri eyaletlerinin de etkilendiği belirtildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×