Kalp krizi geçiren Müşerref'in durumu ciddi

Pakistan’ın eski Genelkurmay ve Devlet Başkanı Pervez Müşerref’in, başkent İslamabad’da sabah saatlerinde mahkemeye giderken araçta fenalaştığı ve Ravalpindi Silahlı Kuvvetler Kardiyoloji Enstitüsü'ne kaldırıldığı bildirildi.

Kalp krizi geçiren Müşerref'in durumu ciddi
02 Ocak 2014 Perşembe 21:13

Pakistan’ın eski Genelkurmay ve Devlet Başkanı Pervez Müşerref’in, başkent İslamabad’da sabah saatlerinde mahkemeye giderken araçta fenalaştığı ve Ravalpindi Silahlı Kuvvetler Kardiyoloji Enstitüsü'ne kaldırıldığı bildirildi. Müşerref’in araçta kalp krizi geçirdiği ve durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor. Müşerref, İslamabad’daki ulusal kütüphanede kurulan özel mahkemede vatan ihanet suçundan yargılanıyor.

Hastane önünde yoğun güvenlik tedbirleri alınırken, binan önünde toplanan bir grup insan ellerinde çiçeklerle eski generale destek verdi. Müşerref için dua eden grup daha sonra Müşerref lehine sloganlar attı. Kalabalıktan bir kişinin ise hastane önünde namaz kılıp sesli bir şekilde dua ettiği görüldü.

Akşam saatlerinde Müşerrefin kızının da babasının durumunu öğrenmek için hastaneye geldiği bildirildi.
Yerel basından edinilen bilgilere göre Müşerrefi’in dün geceden beri rahatsız olduğu, ancak mahkemeye gitmeyi kendi istediği kaydedildi.

Daha önce güvenlik problemlerinden dolayı iki duruşmaya katılamayan Müşerref, ilk kez mahkemenin yolunu bu sabah tutmuştu. Ancak mahkeme yolunda rahatsızlanan Müşerref, Ravalpindi Silahlı Kuvvetler Kardiyoloji Enstitüsü'ne kaldırıldı.

Müşerref 2007 yılında olağanüstü hal ilan ederek vatana ihanet suçu kapsamına giren anayasayı ve anayasa mahkemesi üyelerinin görevlerini askıya almaktan yargılanıyor.

Mahkeme dün görülen davada sanığın bir sonraki duruşmaya da katılmaması halinde tutuklama emri çıkarılacağı yönünde uyarıda bulunmuştu.

Daha önce görülen ikinci duruşmaya güvenlik problemlerinden dolayı katılamayan Müşerref’in evinin yakınlarında birinci duruşma öncesinde 5 kilo ikinci duruşma öncesinde ise yarım kilo patlayıcı bulunmuştu. CİHAN

Kalp krizi geçiren Müşerref'in durumu ciddi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×