İsrail Gazze'de BM sığınağını vurdu: 15 ölü, 150 yaralı

İsrail'in Gazze Şeridi'nde BM'nin Filistinli mülteciler için sığınak olarak kullandığı bir okulu vurması sonucu ölü sayısının 15’e yükseldiği bildirildi. Yüzlerce Filistinlinin bulunduğu Beyt Hanun şehrindeki BM binasının vurulması...

İsrail Gazze'de BM sığınağını vurdu: 15 ölü, 150 yaralı
24 Temmuz 2014 Perşembe 19:18

İsrail'in Gazze Şeridi'nde BM'nin Filistinli mülteciler için sığınak olarak kullandığı bir okulu vurması sonucu ölü sayısının 15’e yükseldiği bildirildi. Yüzlerce Filistinlinin bulunduğu Beyt Hanun şehrindeki BM binasının vurulması sonucu en az 150 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'de BM'nin Filistinli mülteciler için sığınak olarak kullandığı bir okulu vurduğunu duyurdu. Gazze sağlık yetkilisi Eşref El Kidra, 15 kişinin öldüğünü söyledi. Olayda ayrıca en az 150 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Yaralılar Beyt Hanun şehrindeki hastane ve çeşitli sağlık merkezlerine kaldırıldı.

Beyt Hanun hastanesi müdür Ayman Hamdan, "Böyle katliamla başa çıkmak için bir hastane yetmez." dedi.

Saldırılar başladığı günden bu yana İsrail dördüncü defa BM binasını vuruyor. Ancak bugün ilk defa can kaybı yaşandı.

İsrail'in 17. gününe giren Gazze saldırıları sonucu 140 binden fazla Filistinli evlerini terk etti. Çoğu Filistinli ise Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı'nın (UNRWA) işlettiği binalara sığındı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×