İslam karşıtları hakaret pankartlarıyla yürüdü

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi, "vatanseverler günü" ilan ettiği bugün, Avrupa'nın 14 kentinde gösteri düzenledi

İslam karşıtları hakaret pankartlarıyla yürüdü
06 Şubat 2016 Cumartesi 21:23

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi, "vatanseverler günü" ilan ettiği bugün, Avrupa'nın 14 kentinde gösteri düzenledi. Ana gösteri, PEGIDA'nın 2014 yılının Ekim ayında kurulduğu Almanya'nın Dresden kentinde yapıldı.

Kendilerini "Batı'nın İslamlaşmasına karşı vatansever Avrupalılar" olarak adlandıran PEGIDA'nın Dresden şehrindeki gösterisine yaklaşık 8 bin kişi katıldı.

PEGIDA'nın kurucusu Lutz Bachmann hasta olduğu için gösteriye katılmadı.

Kendilerini GEPIDA (Dresden'deki Yabancılara Hoşgörüsüzlüğe Karşı Sinirlenen Vatandaşlar) olarak adlandıran karşıt grup da Elbe nehrinin diğer tarafındaki tarihi "Tiyatro Meydanı"nda toplandı.

Gruptakiler, nehrin karşı yakasından, PEGIDA taraftarlarının bulunduğu tarafa doğru yüksek sesli müzik çalarak ve değişik müzik aletleri kullanarak gösteriyi bastırmaya çalıştı.

Öte yandan, PEGIDA taraftarları, İslam dinine yönelik aşağılayıcı ve peygamber efendimize hakaret içeren pankartlar taşıdı.

Dövizlerde, Hz. Muhammed'in Adolf Hitler'le, Kur'an-ı Kerim'in Hitler'in "Kavgam" kitabıyla ve İslam'ın da faşizm ile eşit olduğunun öne sürüldüğü hakaretamiz ifadeler yer aldı.

Pankartlardaki ifadelerde ayrıca İslam dini "terör" ile eş değer tutulurken ve Kur'an-ı Kerim'in yasaklanması gerektiği savunuldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×