IŞİD'den Kaçan Örgüt Üyesi: Rehineler İnfazı Prova Sanıyorlardı

IŞİD'den kaçan eski bir örgüt üyesi, rehinelerin infaz öncesi neden bu kadar sakin göründüklerini anlattı.

IŞİD'den Kaçan Örgüt Üyesi: Rehineler İnfazı Prova Sanıyorlardı
11 Mart 2015 Çarşamba 08:13

IŞİD'den kaçan eski bir örgüt üyesi, örgütün rehineleri infaz etmeden evvela onlara defalarca prova yaptırdığını ve öldürüleceklerini bilmedikleri için de videolarda sakin göründüklerini söyledi.

'CİHADCI JOHN KAFA KESERKEN ORADAYDIM'

'Saleh' şekilde tanıtılan IŞİD'den kaçan sığınmacı, İngiliz Sky News TV kanalına verdiği hususi röportajda, rehinelerin kafasını kesen 'Cihatçı John' lakaplı Muhammed Emwazi'nin rehinelerden birinin kafasını keserken bizzat orada bulunduğunu iddia ederek, Emwazi'nin örgüt içerisinde yabancı rehineleri öldürmekle görevli olduğunu söyledi.

GÖREVİ, YABANCI REHİNELERİ GÜNEVDE OLDUKLARINA İKNA ETMEKMİŞ!

Röportajda yüzünü gizleyen eski örgüt üyesi Emwazi'nin Japon rehine Kenji Goto'yu infaz ederken beraberinde bulunduğunu ve örgütteki görevinin yabancı rehineleri güvende olduklarına ikna etmek olduğunu söyledi. Saleh, yakalanan rehinelerin aslında öldürülmeden evvela aşırı sayıda düzmece infaza maruz kaldıklarını bu sebeple de görüntülerde, sakin durabildiklerini söyledi.


(İnfaz edilen Japon rehine Kenji Goto)

'SİZİ ÖLDÜRMEYECEĞİZ' DİYORLARMIŞ

Saleh Sky News'e verdiği röportajda, 'Benden rehinelere 'sorun yok, yalnızca bir video, sizi öldürmeyeceğiz, yalnızca hükümetinizden Suriye'ye saldırmamalarını isteyeceğiz. Sizinle bir sorunumuz yok. Siz bizim misafirimizsiniz' demem istenirdi. Onlara her süre tasa etmemeleri gerektiğini söylerdim. Ama en sonunda öldürüleceklerini biliyordum' diye konuştu.

'JOHN SADECE EMİR VERİRDİ'

Saleh, Japon rehinenin infazında Emwazi'nin beraberinde bulunduğunu iddia ederek şunları söyledi: 'İnfaz bittikten sonra, 3-4 şahıs geldi ve cesedi bir vasıtaya koydular. John, hızlı, hızlı, hızlı, bitirmemiz lazım diyordu. O sonra öteki yere gitti. Herkes ona saygı duyardı. O yalnızca komut verirdi' diye konuştu.

Saleh, Emwazi'nin bu kadar saygı görmesinin nedeninin yabancı rehineleri öldürmeye arzulu olmasına bağladığını söyledi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×