IŞİD: Türk TIR şoförleri güvendeler, Maliki ile bağlantılarını araştırıyoruz

Irak Şam İslam Devleti(IŞİD) militanları tarafından rehine alınan Türk TIR şoförlerinin güvende oldukları açıklandı.Kuzey Irak'ta yayın yapan Rudaw televizyon kanalına telefonla bağlanan ve kendini IŞİD sözcüsü olarak tanıtan Abu Ömer...

IŞİD: Türk TIR şoförleri güvendeler, Maliki ile bağlantılarını araştırıyoruz
10 Haziran 2014 Salı 18:43

Irak Şam İslam Devleti(IŞİD) militanları tarafından rehine alınan Türk TIR şoförlerinin güvende oldukları açıklandı.

Kuzey Irak'ta yayın yapan Rudaw televizyon kanalına telefonla bağlanan ve kendini IŞİD sözcüsü olarak tanıtan Abu Ömer adlı bir kişi, rehin tutulan Türk TIR şoförlerinin güvende olduklarını ifade etti.

Türk şoförlerinin Irak Başbakanı Nuri el Maliki ile bağlantılarının olup-olmadığını araştırdıklarını söyleyen IŞİD sözcüsü:" Bizim amacımız Irak halkını Maliki'nin zulmünden kurtarmaktır. Şu anda elimizde bulunan Türk şoförlerin sağlık durumları iyi, emniyetteler. Şoförlerin Maliki ile bağlantısının olmadığı anlaşılırsa serbest, bırakılacaklar. " şeklinde konuştu.

"Bölgesel Kürt Yönetimi topraklarına da saldırı düzenleme planınız var mı?" sorusuna IŞİD sözcüsü:" Bizim hedefimiz Irak halkını Maliki'nin zulmünden kurtarmaktır. Bölgesel Kürt Yönetimi topraklarına saldırı girişimde bulunmayacağız ." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×