Hapishaneyi Basıp Tecavüzcüyü Kaçırdılar ve Kent Meydanında Linç Ettiler

Son yıllarda sık sık tecavüz olaylarıyla gündeme gelen Hindistan'ın Nagaland eyaletine bağlı Dimapur kentinde, tecavüz olaylarını protesto amacıyla sokaklara dökülen kalabalık bir anda kontroldan çıkarak Merkez Cezaevi'ni bastı ve geçen ay tecavüz suçlama

Hapishaneyi Basıp Tecavüzcüyü Kaçırdılar ve Kent Meydanında Linç Ettiler
06 Mart 2015 Cuma 08:44

Son senelerde çoklukla tecavüz olaylarıyla gündeme gelen Hindistan'ın Nagaland eyaletine bağlı Dimapur kentinde, tecavüz olaylarını protesto amacıyla sokaklara dökülen kalabalık bir anda kontroldan çıkarak Merkez Cezaevi'ni bastı ve geçen ay tecavüz suçlamasıyla hapse atılan bir zanlıyı kaçırıp şehir meydanında parçaladı, sonra da yaktı.

The Indian Express'in haberine göre, Bangladeş asıllı yer aldığı öğrenilen 35 yaşındaki Syed Farid Khan isimli bir bireyin geçen Şubat ayında bir kız öğrenciye defalarca tecavüz etmesini protesto amacıyla dün Genç Öğrenciler Federasyonu sebebi ile bir gösteri düzenlendi.

Ancak gösteri, sayıları 10 bini bulan protestocuların, tecavüzle suçlanan Syed Farid Khan'ın yer aldığı Merkez Cezaevi'nin önünden geçerken bir anda kontroldan çıktı ve kalabalıktan kopan bir küme cezaevinin kapılarını kırarak koğuşları bastı.

Syed Farid Khan'ı piyasa kalabalık, tecavüzle suçlanan zanlıyı çırılçıplak soyduktan sonra tam 7 kilometre yerlerde sürükleyip taş ve sopalarla linç etti, daha sonra da zanlıyı şehir meydanında parçalayıp cesedini yaktı.

Kalabalık bu arada, araba ticaretiyle uğraşan zanlının dükkanının yer aldığı bir caddedeki ev dükkanları da ateşe verdi.

Çevreye dehşet saçan kalabalığa müdahale etmek isteyenle polisle kalabalık içerisinde arbede çıktı. Çatışma esnasında fazla fazla sayıda gösterici de yaralandı.

Hindistan son şekilde geçtiğimiz günlerde, bir tecavüzcünün, mahkemede, kurbanı kendisine karşı direnmekle suçlamasıyla gündeme gelmişti.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×