Güvenlik önlemleri arttırıldı!

İç karışıklığın devam ettiği Suriye'deki IŞİD ile muhalşf gruplar, Kilis sınıra yakın noktalarda çatışmayı devam ettiriyor. Muhalifler arasındaki çatışmaların tedirginliğe yol açtığı sınır hattındaki Kilis'te güvenlik önlemleri genişletildi.

Güvenlik önlemleri arttırıldı!
04 Haziran 2015 Perşembe 10:56

 Kilis sınırında çatışma şiddetlendi

IŞİD, Kilis'in karşısında bulunan Suriye'nin Halep kentinin Azez ilçesi ve bu ülkenin Türkiye'ye açılan en büyük sınır kapılarından Öncüpınar'ın karşısındaki Es-Selame Sınır Kapısı'nı ele geçirmek için başlattığı saldırı sebebiyle çatışmalar şiddetiyle devam ediyor. Türkiye sınırındaki Azez'e ilerleyen IŞİD militanları güzergah üzerinde bulunan Özgür Suriye Ordusu ve El Nusra denetimindeki köylerin kontrolünü ele geçirmeye çalışırken çatışmalar gece- gündüz devam ediyor.

Sınırdaki çatışmalar ve sık duyulan patlama sesleri Türkiye tarafında da tedgirliğe neden oluyor. IŞİD militanlarının Kilis sınırındaki Soran, Savran, Bilid ve Bulgarat köylerini ele geçirmesinin ardından sınır kapısında kontrolü elinde bulunduran İslami Cephe, ÖSO ve El Nusra ile güçlerini birleştirerek IŞİŞ'e karşılık vermeye başladı.

Suriye'de son zamanlarda çatışmaların yoğunlaşmasının ardından Türkiye sınırındaki önlemler de genişletildi. Çatışmaların yoğunlaştığı bölgelerde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×