Güney Sudan’da BM misyonunu gerçekleştiren Kamboçyalı asker sıtmadan öldü

Güney Sudan’da BM Barış Gücü misyonunu gerçekleştiren Kamboçyalı asker, sıtma hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Sıtmadan ölen 25 yaşındaki Kim Sokvatana, Güney Sudan’da BM’nin Mayın Arama ve Temizleme biriminde görev yapıyordu.Başkent...

Güney Sudan’da BM misyonunu gerçekleştiren Kamboçyalı asker sıtmadan öldü
06 Haziran 2014 Cuma 14:13

Güney Sudan’da BM Barış Gücü misyonunu gerçekleştiren Kamboçyalı asker, sıtma hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Sıtmadan ölen 25 yaşındaki Kim Sokvatana, Güney Sudan’da BM’nin Mayın Arama ve Temizleme biriminde görev yapıyordu.

Başkent Phnom Penh’de düzenlenen Sokvatana’nın cenaze törenine Kamboçyalı askeri yetkililer, ailesi ve çok sayıda yakını katılılırken, çok fakir olduğu anlaşılan ailesine maddi yardımda bulunulduğu belirtildi.

Bağımsızlık kazandıktan sonra iç çatışmaların eksik olmadığı Güney Sudan’da BM şemsiyesi altında görev yapan 150 Kamboçya askeri bulunuyor. Kamboçyalı askerler BM Barış Gücü bünyesinde mayın temizleme, istihkam, sağlık gibi birimlerinde çalışıyor.

Kamboçya şuana kadar BM Barış Gücü misyonunda görev yapmak üzere bin 235 askeri Sudan, Çad, Orta Afrika ve Lübnan’a gönderdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×