Güney Kore’deki 3 ABD askerine soruştuma

Güney Kore’deki ABD üssünde çalışan 3 askere soruşturma başlatılacağı bildirildi.Güney Kore’nin Yongin şehrindeki ABD üssüne bağlı 3 askerin geçtiğimiz hafta sonu, bir su parkında suça karıştığı iddia edildi. Emniyet yetkililerinden...

Güney Kore’deki 3 ABD askerine soruştuma
02 Haziran 2014 Pazartesi 11:08

Güney Kore’deki ABD üssünde çalışan 3 askere soruşturma başlatılacağı bildirildi.

Güney Kore’nin Yongin şehrindeki ABD üssüne bağlı 3 askerin geçtiğimiz hafta sonu, bir su parkında suça karıştığı iddia edildi. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, parka sarhoş bir şekilde gelen askerlerin bir kadına tacizde bulunması oradaki erkek çalışanları harekete geçirdi. İş arkadaşlarını korumak isteyen erkek çalışanlar ile ABD askerlerinin kavga etmesi ile olay büyüdü. Olay yerine itikal eden Koreli polislerle de kavgaya tutuşan askerler sonunda yakalanıp karakola götürüldü.

ABD ile Güney Kore arasında imzalanan askeri anlaşma (SOFA) gereği avukatlarının olmaması nedeni ile üslerine teslim edilen askerler hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi. ABD’li askeri yetkililerin Güney Koreli makamların ricalarına olumlu cevap verdiği ifade edilirken, avukat probleminin çözülmesi ile 3 asker hakkında Güney Koreli makamlarca soruşturma başlayacağı aktarıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×