Güney Kore ve Çin Filistin’i müzakere etti

Güney Kore ve Çinli üst düzey diplomatların Pekin’de bir araya gelerek, Filistin ve Ortadoğu’daki son gelişmeleri müzakere ettiği bildirildi.Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Güney Kore tarafından müzakerelere Kore...

Güney Kore ve Çin Filistin’i müzakere etti
31 Temmuz 2014 Perşembe 12:23

Güney Kore ve Çinli üst düzey diplomatların Pekin’de bir araya gelerek, Filistin ve Ortadoğu’daki son gelişmeleri müzakere ettiği bildirildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Güney Kore tarafından müzakerelere Kore Dışişleri Bakanlığı Afrika ve Ortadoğu İşleri Müdürü Kwon Hee-seog’un ve Çin tarafından Çin Dışişleri Bakanı Yardımcısı Qian Hongshan’ın katıldığı kaydedildi.

Müzakerelerin, bini aşkın sivilin katledildiği İsrail’in Gazze’yi bombalaması ve Ortadoğu’daki diğer gelişmeleri konu aldığı belirtildi.

Görüşme sırasında, Çin Dışişleri Bakanlığı’nın, İsrail’in Birleşmiş Milletler (BM)’e ait okulun bombalanmasını "şiddetle" kınadığı ifade edildi.

Hamas ile arasında 8 Haziran’da başlayan çatışmalarda, İsrail tarafında 56 asker ve 3 sivil hayatını kaybederken, İsrail’in havadan ve karadan yaptığı saldırılar neticesinde çoğunluğu çocuk, kadın ve yaşlı olmak üzere bin 300’den fazla sivilin katledildiği biliniyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×