Güney Kore ekonomiye 25 milyar dolar enjekte edecek

Güney Kore Maliye Bakanı Choi Kyung-hwan, hükümetin ülkenin yavaşlamakta olan ekonomisine yaklaşık 25 milyar dolar enjekte edeceğini duyurdu.Ülkenin önde gelen politika yapıcıları ile bir araya gelen Choi Kyung-hwan, ülke ekonomisinin hızlı...

Güney Kore ekonomiye 25 milyar dolar enjekte edecek
30 Temmuz 2014 Çarşamba 10:58

Güney Kore Maliye Bakanı Choi Kyung-hwan, hükümetin ülkenin yavaşlamakta olan ekonomisine yaklaşık 25 milyar dolar enjekte edeceğini duyurdu.

Ülkenin önde gelen politika yapıcıları ile bir araya gelen Choi Kyung-hwan, ülke ekonomisinin hızlı bir şekilde kalkınması amacıyla, yılın ikinci yarısında hükümetin bütçeden 25,3 milyar dolar ayırdığını bildirdi.

Geçen hafta hükumetin açıkladığı yeni ekonomik plan çerçevesinde yapılacağı belirtilen bu mali yardımın, Kore ekonomisini canlandırmak amacıyla ayrılan 40 milyar doların bir parçası olduğu kaydedildi.

Bunun yanı sıra, Maliye Bakanı Choi, hizmet sektörünün önemini vurgulayarak, yeni iş yerlerinin oluşturulması için bu sektöre yönelik hükümetin yeni programını yakın zamanda açıklayacağını da sözlerine ekledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×