Güney Kore, ABD ve Japonya güvenlik zirvesinde bir araya geliyor

Güney Kore, Japonya ve ABD savunma bakanları bu ay sonunda Singapur’da bir araya gelecek.Güney Kore Savunma Bakanlığı Sözcüsü Kim Mın-seok, bugün düzenlenen basın toplantısında söz konusu üç ülkenin savunma bakanlarının 31 Mayıs’ta...

Güney Kore, ABD ve Japonya güvenlik zirvesinde bir araya geliyor
19 Mayıs 2014 Pazartesi 11:08

Güney Kore, Japonya ve ABD savunma bakanları bu ay sonunda Singapur’da bir araya gelecek.

Güney Kore Savunma Bakanlığı Sözcüsü Kim Mın-seok, bugün düzenlenen basın toplantısında söz konusu üç ülkenin savunma bakanlarının 31 Mayıs’ta Singapur’da bir araya geleceğini duyurdu.

Kim, bu görüşmenin 30 Mayıs ve 1 Haziran günleri arasında Singapur’da düzenlenecek olan Asya Güvenlik Zirvesi (ASS) çerçevesinde gerçekleşeceğini bildirdi.

Görüşmede Asya’da güvenliğin sağlanması konularının yanı sıra, Kuzey Kore ile ilgili istihbarat bilgilerinin Güney Kore, Japonya ve ABD arasında karşılıklı paylaşımı konusunun müzakere edileceği bildirildi.

1958’de İngiltere’de temeli atılan Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS)’nün 2002’den bu yana senede bir kez Singapur’da düzenlediği Güvenlik Zirvesi, ‘Askeri Davos’ veya ‘Shangri-La Dialoğu’ diye de biliniyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×