Gül, Barzani'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yi Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da hazır bulundu. Bölgesel Kürt Yönetimi...

Gül, Barzani'yi kabul etti
14 Temmuz 2014 Pazartesi 17:08

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yi Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da hazır bulundu.

Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve beraberindeki heyet, bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere bugün özel uçakla Ankara'ya geldi.

Barzani, ilk önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya geldi. Görüşmede Kürt Bölgesi İçişleri Bakanı Kerim Sincari ile Peşmerge Bakanlığı yetkililerinin de hazır bulunması dikkat çekti. Barzani, daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile de birer görüşme yapacak.

Barzani’nin Ankara'da başta enerji, Türkmenlerin can güvenliği ve tartışmalı bölgelerdeki referandum konusu olmak üzere Irak’ta yaşanan siyasi olaylar ve yerlerinden edilen sığınmacılara insani yardım konularının ele alması bekleniyor.

CİHAN

Gül, Barzani'yi kabul etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×