Gemi kazasından kurtulan öğretmen intihar etti

Güney Kore'de batan gemiden kurtulan bir öğretmen, ağaçta asılı halde bulundu.Danwon Lisesi öğrencilerinin bindiği Sewol adlı feribotun batması Güney Kore'de derin yaralar bırakmaya devam ederken bugün sıra dışı bir bilgi edinildi.

Gemi kazasından kurtulan öğretmen intihar etti
18 Nisan 2014 Cuma 13:58

Güney Kore'de batan gemiden kurtulan bir öğretmen, ağaçta asılı halde bulundu.

Danwon Lisesi öğrencilerinin bindiği Sewol adlı feribotun batması Güney Kore'de derin yaralar bırakmaya devam ederken bugün sıra dışı bir bilgi edinildi. Gemiden kurtulanların tedavi gördüğü Jin Adası Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre Danwon Lisesi Müdür Yardımcısı Gang M., bir ağaçta asılı şekilde ölü bulundu. Yetkililer Gang'ın vicdan azabından intihar ettiğini düşünüyor.

Kaza günü helikopter ile kurtarılan Gang, en yakındaki bir küçük adaya bırakılmıştı. Tekrar bir balıkçı teknesi ile olay mahalline gelen Koreli öğretmen, arama kurtarma çalışmalarını izlemiş sonra Jin Adası'na geri götürülmüştü. Kurtulanların toplanıldığı yere sevk edilirken Gang'ın sık sık "sadece ben kurtuldum!" diye suçluluk duygusu içinde bağırdığı kaydedildi.

Emniyetten alınan bilgiye göre, Jin Adası Spor Salonu'nda diğer kurtulanlarla beraberken Gang, yakınlarından haber alamayan öğrenci velileri ve eğitim ofisi yetkileri tarafından tartaklandı. Daha sonra ise ortadan kayboldu. Gang'ı aramaya çıkan polisler, cesedini ağaça asılı halde buldu. Jin Adası Emniyet Müdürlüğü ölen Koreli öğretmenin intihar ettiğini düşündüklerini belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×