Gazze'de morglar çocuk cesedi dolu!

Filistin'e 12 gündür acımasızca bomba yağdıran, 5 aylık bebeği bile beşiğinde katleden İsrail kana doymuyor.

Gazze'de morglar çocuk cesedi dolu!
21 Temmuz 2014 Pazartesi 16:13

Başbakan Erdoğan'ın “soykırım” olarak nitelendirdiği İsrail'in Gazze saldırılarının en büyük mağduru yine çocuklar oldu. İsrail, 2000 yılından bu yana bin 363 çocuğu vahşice öldürerek büyük bir insanlık suçu işledi. Sadece 12 günde ölen çocuk sayısı 71'i bulurken, 615 çocuk da yaralandı. Başbakan Erdoğan da, İsrail'i, “Çocukları en iyi öldürmesini bilen devlet” olarak nitelendirmişti.
 
İstatistikler de Başbakanın bu çıkışını doğruladı. Filistin İnsan Hakları Merkezi'nin tespitlerine göre, İsrail'in uyguladığı vahşet politikası 2009 yılında adeta soykırıma dönüştü. Sadece o yıl içinde 681 çocuk saldırılarda hayatını kaybetti. İki taraflı ateşkesin ilan edildiği 2012 yılında bile çocuklar hedef olmaktan kurtulamadı. O yıl 41 çocuk İsrail saldırılarında can verdi.
 
İsrail saldırılarında ölen çocukların yanı sıra sadece 2009-2014 döneminde 3 bin 730 çocuk saldırılarda yaralandı. Bu süreçte, bin 357 çocuk, İsrail askerlerince tutuklanarak baskıya maruz kaldı. Yetim ve öksüz bırakılanların yanında, pek çok Filistinli çocuk ambargonun etkisiyle yeterli gıda ve ilaç imkânı bulamadı. Birçoğu hastalıklardan dolayı hayatını kaybetti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×