Frankfurt’ta seçim heyecanı başladı

Almanya’nın Frankfurt kenti ve çevresinde Türk vatandaşları cumhurbaşkanı seçiminde oylarını kullanmak için sabahın erken saatlerinden itibaren Fraport Arena Spor Salonu’na akın etti. Mainz Başkonsolosluğu’ndaki Avrupalı Türkler de...

Frankfurt’ta seçim heyecanı başladı
01 Ağustos 2014 Cuma 17:08

Almanya’nın Frankfurt kenti ve çevresinde Türk vatandaşları cumhurbaşkanı seçiminde oylarını kullanmak için sabahın erken saatlerinden itibaren Fraport Arena Spor Salonu’na akın etti.

Mainz Başkonsolosluğu’ndaki Avrupalı Türkler de aynı şekilde oylarını Fraport Arena’da kullanmaya başladı. Sabah saat 08.00’den önce kurulan stantları ve seçim sandıklarını gezen Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici Frankfurt bölgesinin ilk oyunu kullandı.

İlk defa randevu sisteminin uygulandığı seçimlerde, oy kullanmaya gelen vatandaşlar seçimlerle ilgili bilgileri bina önüne kurulan stantlardan alabiliyor. Ayrıca, seçim süreci boyunca Frankfurt Konsolosluğu yetkilileri seçim alanında hazır bulunarak vatandaşlara bilgi verecek. Bu sebepten dolayı seçim boyunca kapalı kalacak olan Frankfurt Başkonsolosluğu bölgesinde ikamet eden vatandaşlar, işlemlerini Mainz Başkonsolosluğu'nda yaptırabilecek.

Bazı Avrupalı Türkler ise daha önce randevu almadan kimlik bilgileriyle Fraport Arena’ya geldikleri için oylarını kullanamadan geri dönmek zorunda kaldı.

CİHAN

Frankfurt’ta seçim heyecanı başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×