Finlandiya'da Vahşet: Üç Türk Öldürüldü

Finlandiya'da bir Türk restoranında üç Türk bıçaklanarak öldürüldü.

Finlandiya'da Vahşet: Üç Türk Öldürüldü
02 Mart 2015 Pazartesi 19:32

Olay dün saat 13.00 sularında Laukaa kentinde Laukaantie 18 numarada bulunan Aziz ve Asiye Şekersöz çiftinin işlettiği Midia isimli Türk restoranında meydana geldi. Uzun yıllardır Finlandiya'da yaşayan ve çifte yurttaş bulunan Aziz ve Asiye Şekersöz, garsonları Kübra Turan'la ortak henüz belirlenemeyen bir sebeple bıçaklanarak öldürüldü.

ELLERİ KANLI BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis, restoranda elleri kanlı bir kişiyi gözaltına aldı. Gözaltındaki insanın yabancı uyruklu bulunduğu söylendi. Şekersöz çiftinin bir tanesi kız ikisi bay üç çocuğu bulunuyordu.

CHP'Lİ GÜRSEL TEKİN'DEN YARDIM İSTEDİLER

Şekersöz Ailesi, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'e ulaşarak katkı istek etti. Tekin, bunun üstüne Helsinki Büyükelçiliği'ni arayarak vaziyeti bildirip ilgilenilmesini istedi. Finlandiya polisinin cinayetle ilgili bugün bir izahat yapması bekleniyor.

'IRKÇI BİR CİNAYET OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ'

Luakaa kentinde restoran işletmecisi ve Şekersözlerin akrabası Murat Sağır, Hürriyet'e şunları söyledi:

'Polis yabancı bir insanın öldürdüğünü söyledi. Bazılarına kıyasla cinayeti bir Roman işledi. Biz rasist bir cinayet olduğuna ihtimal vermiyoruz. Görgü tanığıyla konuştum ama net bir bilgi elde edemedim. Kasabamızda herkes birbirini tanır. Eğer bu kasabadan bir Roman olsaydı tam olarak tanırdı. Polisin bizlere henüz bir bilgi vermedi. Yarın (bugün) saat 12.00'ye kadar bir bilgi vermezse kasabadakilerle karakola gidip bir izahat yapmalarını istek edeceğiz.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×