Esad, Görevinden Ayrılmıyor

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, bugün Rus parlamenterlerle Suriye'nin başkenti Şam'da yaptığı görüşme sırasında görevinden ayrılma niyetinde olmadığını bildirdi ve bu kararı vermek seçimlerde Suriye halkına kaldı.

Esad, Görevinden Ayrılmıyor
19 Ocak 2014 Pazar 15:26

Rus İnterfax Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Suriye Devlet Başkanı, Rusya'dan gelen heyetin sorularını cevapladı. Esad’ın politikayı bırakmasını düşünen batı ülkelerinin ve bazı muhalif liderlerinin takındıkları tavırlarla ve bu sene Devlet Başkanlığı seçimlerine katılmaya hazır olup olmadığı sorularını Esad şu şekilde cevapladı: 

“Eğer biz pes etme niyetinde olsaydık, en başında pes ederdik. Biz vatanımızı korumak için buradayız. Bu soru tartışmaların dışında tutulmalıdır. Seçimlere kimin katılacağına sadece Suriye halkı karar verebilir.”
Muhaliflere siyasi arenada kendisine rakip olmalarını ve önümüzdeki Devlet Başkanlığı seçimlerine katılmalarını teklif eden Beşar Esad, "Suriye topraklarının yüzde 70'ini kurtardıklarını söylüyorlar. Öyleyse seçimlere katılabilirler ve yüzde 70'lik kesimin desteğini bekleyebilirler " dedi.
Suriye Devlet Başkanı, muhaliflerle ilgili açıklamalarına şimdiye kadar hiçbir liderin seçimlere katılma isteğini belirtmediğini de ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×