Ermeni istihbaratı, büyük eroin sevkıyatıyla ilgili bir Türkü gözaltına aldı

Ermenistan istihbaratının Gürcistan üzerinden Türkiye’ye yaklaşık bir ton ağırlığında eroin sokmaya çalıştığı iddiasıyla O.

Ermeni istihbaratı, büyük eroin sevkıyatıyla ilgili bir Türkü gözaltına aldı
18 Ocak 2014 Cumartesi 21:23

Ermenistan istihbaratının Gürcistan üzerinden Türkiye’ye yaklaşık bir ton ağırlığında eroin sokmaya çalıştığı iddiasıyla O.U. (1973) adlı bir Türk vatandaşını gözaltına aldı. Ermenistan basını, ülke tarihinde şimdiye kadar bu kadar büyük çapta uyuşturucu kaçakçılığına şahit olunmadığını yazdı.

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi’nden yapılan açıklamaya göre İran'dan gelip Gürcistan üzerinden Türkiye'ye gidecek olan bir kamyonda yapılan aramada 927 kilogram eroin ele geçirildi. Uyuşturucunun piyasa değerinin 200 milyon dolar olduğu ifade edildi. Olayla ilgili kamyon sürücüsü Gürcistan vatandaşı A.M. (1953) gözaltına alınırken, Ermeni güvenlik güçleri bölgede harekete geçti. Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi’nden yapılan açıklamada, “Yapılan çalışmalarda başkent Erivan’da Ermenistan ve Gürcistan üzerinden Türkiye’ye uyuşturucu kaçakçılığı organizatörlerinden biri olan Türk vatandaşı O.U. (1973) gözaltına alındı.” bilgisi verildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×