Erdoğan'ın "YouTube ve Facebook" açıklaması Yunan basınında

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 30 Mart seçimlerinin ardından YouTube ve Facebook'u yasaklayabileceklerine yönündeki açıklaması Yunan basınında da yankı buldu.

Erdoğan'ın
07 Mart 2014 Cuma 16:38

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 30 Mart seçimlerinin ardından YouTube ve Facebook'u yasaklayabileceklerine yönündeki açıklaması Yunan basınında da yankı buldu.

"Erdoğan, YouTube ve Facebook'u yasaklayacağını duyurdu" başlığını kullanan To Vima gazetesinin internet sayfasındaki haberinde, 'Erdoğan'ın, aleyhinde internette yayınlananların baskısı altında böyle bir açıklamada bulunduğu" değerlendirmesi yapıldı. Gazete, Erdoğan'ın 30 Mart seçimlerinden sonra YouTube ve Facebook'un yasaklanabileceğini söylediğini yazdı. Erdoğan'ın son dönemde kara paraları sakladıklarına ilişkin telefon konuşmaları ve yolsuzluk ile rüşvet skandalları sebebiyle zor durumda olduğu belirtildi.

Ta Nea gazetesi ise "Erdoğan YouTube ve Facebook'u yasaklamakla tehdit ediyor" başlıklı haberinde, Erdoğan'ın siyasi ve ekonomik bir skandala bulaştığı yorumu yapıldı. Gazete, 'Erdoğan, rejimi için ciddi bir sınav olan yerel seçimleri partisinin kazanamaması halinde politikadan çekileceğini açıklamıştı' diye yazdı.

Ethnos gazetesi de "Erdoğan, YouTube ve Facebook'u 'karartmakla' tehdit ediyor" başlığını kullandı.

Yunan televizyon kanalları da, öğlen bültenlerinde, İstanbul'daki muhabirleri aracılığıyla Erdoğan'ın YouTube ve Facebook hakkındaki açıklamasını izleyicilerine aktardı.

"HIRSIZLIK VE TÜRKOLOGLAR"

Haftalık "Pontiki" (Fare) gazetesi ise Yunanistan'daki ekonomik krize politikacıların sebep olduğu şikayetini dile getirerek, Türkiye'deki ekonomik gelişme üzerine Erdoğan'ı örnek gösteren Yunan Türkologları iğneleyen bir habere yer verdi. "Hırsızlık ve Türkologlar" başlıklı haberinde gazete, "Sahi, Erdoğan'ı göklere çıkaran Yunan analizciler şimdi nerede? Hani şu kendi ülkelerinde (Yunanistan) vatan hainleri ve suçluları keşfederken, komşu ülkede mükemmel liderler keşfedenler şimdi nerede?" diye sordu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×