Erbil’den Irak ordusu gününe boykot

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi, 6 Ocak Irak ordusu gününü boykot etti. Irak genelinde her sene ordunun kuruluş günü olan 6 Ocak resmi bayram olarak kutlanıyor.

Erbil’den Irak ordusu gününe boykot
06 Ocak 2014 Pazartesi 18:23


Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi, 6 Ocak Irak ordusu gününü boykot etti. Irak genelinde her sene ordunun kuruluş günü olan 6 Ocak resmi bayram olarak kutlanıyor. Bölgesel Kürt Yönetimi Şehit işleri ve Anfal Bakanlığı, Kürtlere karşı katliam yapan bir ordunun bayramını kutlamayacaklarını ifade etti.
Şehit İşleri ve Anfal Bakanı Aram Ahmed, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 6 Ocak Irak ordusu bayramını boykot ettiklerini ve bakanlığın tüm personelinin bugün normal çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti. Ahmed, "Irak ordusu Kürtlere karşı katliam yaptı. Helepçe'de 50 bin insanımızı kimyasal bombalarla yok ettiler. 182 insanımızı diri diri topraklara gömen bir ordunun yıl dönümünü bayram etmemiz, şehitlerimize vefasızlık olur." dedi.
Öte yandan Irak ordu gününü boykot eden Şehit İşleri Bakanlığı, bakanlığın bahçesinde Irak ordusunun yaptığı katliamları gösteren bir fotoğraf sergisi açtı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×