Endonezya’da Fethullah Gülen Hocaefendi'nin kitaplarına büyük ilgi

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlen İslami eserler kitap fuarında, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kitapları büyük ilgi görüyor.

Endonezya’da Fethullah Gülen Hocaefendi'nin kitaplarına büyük ilgi
12 Mart 2014 Çarşamba 10:43

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlen İslami eserler kitap fuarında, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kitapları büyük ilgi görüyor. Endonezyacaya çevrilen Gülen’in kitaplarını fuardaki standında satan Republik yayınevi yetkilileri, ziyaretçilerin yoğun ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Fuarda en çok ziyaretçinin kendi yayınevlerini gezdiğini söyleyen Republika yayınevi direktörü Pak İkbal, Hocaefendi’nin kitaplarını Endonezyacaya tercüme etmeninin ne kadar isabetli bir karar olduğunu, şimdi daha iyi anladıklarını ifade etti. İkbak, “Hocaefendi’nin kitapları büyük ilgi görüyor. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Endonezyacaya çevrilen ilk iki eseri; Asrın Getirdiği Tereddütler ve Sonsur Nur kitabı yok satıyor. Bu iki eser, zaten en çok satanlar listesindeydi. Yeni baskılarında bu iki kitaba ‘en çok satanlar’ damgasını vurduk.” dedi.

İkbal, Gülen’in Kalbin Zümrüt Tepeleri kitabını yoğun bir çalışma ile tercüme ederek, fuarda Endonezyalı okuyuculara yetiştirdiklerini ifade etti. Endonezyalı kitapseverlerin Hocaefendi’yi iyi tanıdığını kayd eden Pak İkbal, Gülen’in diğer eserlerinin de Endonezyacaya çevrilmesini sabırsızlıkla beklediklerini açıkladı.

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Republika yayınevi tarafından Endonezyacaya çevrilen 8 kitabı bulunuyor. Republika yayınevi, Endonezya’nın büyük medya grubu Mahaka Media’ya ait.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×