DÜZELTME - Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi

Sayın abonelerimiz,"Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi" başlıklı haberde, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun ismi sehven ‘Ahmet’ olarak yer almıştır.

DÜZELTME - Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi
27 Ocak 2014 Pazartesi 15:43

Sayın abonelerimiz,
"Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi" başlıklı haberde, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun ismi sehven ‘Ahmet’ olarak yer almıştır. Haberimizi yeniden düzenlenerek tekrar servis ediyoruz.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, iki günlük Türkiye ziyareti için Ankara'ya geldi.
Türkiye Fransa ilişkilerinde 22 yılın ardından cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmi ziyareti yapan François Hollande'ın uçağı Esenboğa Havaalanı'na saat 13.00 sıralarında indi. Tek başına uçaktan inen konuk Cumhurbaşkanı'nı apronda uçağın altında AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve diğer yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Hollande iki günlük ziyaretinde ilk olarak saat 13.40'da Anıtkabir'i ziyaret edecek. Ardından Çankaya Köşkü'nde Abdullah Gül ile bir araya gelecek. Köşk'teki görüşmenin ardından iki ülke arasında ortak protokoller imzalanacak. Daha sonra, cumhurbaşkanları ortak basın toplantısı düzenleyecek. Hollande görüşmelerin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de bir araya gelecek. Daha sonra, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Fransız Büyükelçiliği rezidansında görüşecek. Ardından Cumhurbaşkanı Gül, konuk cumhurbaşkanı onuruna Çankaya Köşkü'nde yemek verecek.

Cumhurbaşkanı Hollande, Türkiye ziyaretine kalabalık bir heyet ile geldi. Cumhurbaşkanı'nın uçağında Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Dış Ticaret Bakanı Nicole Bricq, Savunma Bakanı Jean Yves le Drian, Sanayi ve Kalkınma Bakanı Arnaud Montebourg, Enerji Bakanı Philippe Martin, Yüksek Öğretimden Sorumlu Bakan Genevieve Fioraso ve Tarım Bakanı Stephane le Foll eşlik ediyor. Fransız Meclisi Türk Fransız Dostluk Grubu Başkanı Christophe Bouillon ve Senato Türk-Fransız Dostluk Grubu Başkanı Gerard Larcher de heyette yer aldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×