Düşürülen Malezya yolcu uçağının kara kutusundan anormal bir şey çıkmadı

Ukrayna’nın doğu bölgesinde düşürülen Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının kara kutusu ile ilgili ön incelemeler tamamlandı. New Straits Times’ı kaynak gösteren RİA Novosti haber ajansı ilk elde edilen verilere göre kara kutuda...

Düşürülen Malezya yolcu uçağının kara kutusundan anormal bir şey çıkmadı
03 Ağustos 2014 Pazar 16:23

Ukrayna’nın doğu bölgesinde düşürülen Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının kara kutusu ile ilgili ön incelemeler tamamlandı. New Straits Times’ı kaynak gösteren RİA Novosti haber ajansı ilk elde edilen verilere göre kara kutuda olağan dışı bir durumun olmadığının tespit edildiğini aktardı.

İngiltere’de uluslararası bir ekip tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren kaynak, “Kabin ekibinden olağan dışı bir ses duyulmuyor. Son ses pilota ait değil. Pilotların olağan dışı bir cisim gördüklerine ya da algıladıklarına dair işaret yok..” dedi.

Basında yer alan bilgilerde uçağın kara kutularında şiddetli bir patlama sesi duyulduğu iddia edilmişti.

Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağı Amsterdam’dan Kuala Lumpur’a giderken doğu Ukrayna’da 17 Temmuz’da düşürülmüştü. Uçakta bulunan 192’si Hollandalı 298 yolcunun tamamı hayatını kaybetmişti.

Doğu Ukrayna yerel milis güçleri uçağın kara kutularını Malezyalı yetkililere teslim etmiş, Malezya’da kapsayıcı bir inceleme için Londra’ya göndermişti. Uluslararası ekipler uçağın düştüğü alanda incelemelerine başladı. Moskova olay anından itibaren uluslar arası tarafsız bir araştırma yapılması çağrısında bulunmuştu.

Kiev yönetimi ve ayrılıkçı milis güçler uçağın düşürülmesi konusunda birbirlerini suçlamayı sürdürüyor. Rusya, Ukrayna’ya ait füze sistemlerinin uçağın düşürüldüğü anda bölgede olduğunu iddia ederken, Kiev ayrılıkçı milis güçlerin yolcu uçağını vurabilecek kapasitede olan sistemleri olay sonrası Rusya’ya kaçırdığını savunuyor. Washington’a göre de Rusya’nın yolcu uçağının düşürülmesinde doğrudan bir bağlantısı yok. Rusya’nın desteklediği ayrılıkçı milis güçler yolcu uçağını vurmuş olabilir. CİHAN

Düşürülen Malezya yolcu uçağının kara kutusundan anormal bir şey çıkmadı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×